Polska(nie)obca w obiektywie

To już trzecia edycja naszej młodzieżowej dziennikarskiej, społecznej inicjatywy W OBIEKTYWIE. W 2022 roku, tematem przewodnim jest  POLSKA(NIE)OBCA. Młodzież po wielojęzykowych warsztatach z reportażu, miała okazję przygotować pytania, przeprowadzić sondę uliczną, a przygotowany materiał posłużył do stworzenia materiału wideo.  W projekcie udział obok młodzieży polskiej brała również młodzież z doświadczeniem migracyjnym. A wywiady, podczas sondy ulicznej,  były brane również u osób, których język ojczysty, nie jest językiem polskim. Dla wielu takich osób, Polska, Gdańsk, stał się miejscem, gdzie czują się dobrze, gdzie są mile widziani i gdzie mogli znaleźć schronienie. W tej edycji w ramach projektu, były też zorganizowane zajęcia z języka polskiego jako obcego, które pomogły przełamać u młodzieży bariery językowe.

Zapraszamy do materiału wideo, który powstał podczas projektu POLSKA(NIE)OBCA – W OBIEKTYWIE https://youtu.be/s9khbkGnlb0
Nagrania do filmu zostały zebrane podczas Osowskiego Pożegnania Lata 2022, w parku Chirona w Gdańsku Osowej oraz podczas warsztatów malarskich, odbywających się również podczas projektu. Młodzi uczestnicy projektu – dziennikarze, zadali kilka pytań. Jakie to były pytania oraz jakich odpowiedzi udzielili nasi respondenci, dowiecie się oglądając nasz kilkunastominutowy film.
Projekt dofinansowany w ramach „Gdańskiego Funduszu Równości 2022” „Dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk”