Centrum Edukreacji
Metody
Edukatorzy
Oferta
Materiały edukacyjne
Kontakt

Centrum Edukreacji Stowarzyszenia Magnolia powstało z potrzeby oddolnej inicjatywy promowania edukacji alternatywnej wobec obowiązującego systemu nauczania. Jako wieloletni edukatorzy i założyciele stowarzyszenia MAGNOLIA, widzimy bowiem potrzebę umożliwienia edukacji bez względu na stan rodzinny czy finansowy.

Centrum Edukreacji jest miejscem całorocznego wsparcia edukacyjnego i rozwoju kreatywnego, dla dzieci i młodzieży, szczególnie tych w trudnej sytuacji finansowej, rodzinnej, z doświadczeniem migracyjnym i zagrożonych wykluczeniem. Nasze wsparcie edukacyjne dotyczy przedmiotów szkolnych na poziomie szkoły podstawowej i średniej. Prowadzimy również zajęcia ogólnorozwojowe, kreatywne i rozwijające indywidualne zdolności oraz zainteresowania.

Szczególnie zależy nam na prowadzeniu zajęć wypływających z potrzeb i zainteresowań naszych uczniów. Większość zajęć, z powodzeniem prowadzimy obecnie online. Wierzymy jednak w wartość spotkań bezpośrednich i wyjścia w plener poza salę lekcyjną.

Zależy nam na jak najwyższej jakości prowadzonych zajęć, w związku z tym, w naszym projekcie kładziemy duży nacisk na przygotowanie i szkolenie naszych wolontariuszy. W tym celu opracowaliśmy system weryfikacji i certyfikacji edukatorów.

W ramach naszego Centrum przygotowujemy i publikujemy materiały edukacyjne, zarówno w formie elektronicznej ogólnodostępne na naszej stronie internetowej Facebooku, Instagramie oraz jako publikacje tradycyjne.

Jeśli zainteresowała Państwa nasze działania i tak jak my głęboko wierzycie, że taka inicjatywa jest potrzebna, zapraszamy do współdziałania, współtworzenia i partnerstwa. Nasz plan na rok 2021/2022 przedstawiamy w tym dokumencie.

Praktyczne słówka

el diciembre - hiszp. grudzień
снеговик /sniegowik/ - ros. bałwan
der Heiligabend - niem. wigilia
tinsel - ang. łańcuch
колядники /koliadniki/ - ros. kolędnicy
el turrón - hiszp. nugat
пастух /pastuch/ - ros. pasterze
el enero - hiszp. styczeń
das Geschenk - niem. prezent
los pastores - hiszp. pasterze
snowflake - ang. śnieżynka
der Weihnachtsbaum - niem. choinka
el febrero - hiszp. luty
звезда /zwiezda/ - ros. gwiazda
el invierno - hiszp. zima
der Schnee - niem. śnieg
fireplace - ang. kominek