Dni herbaty

OSOWSKIE DNI HERBATY 2019

Spotkanie #2

Herbata jest nie tylko zwykłym napojem. Nasze herbaciane spotkania pokazują, że nie tylko my tak myślimy. Herbata ma w sobie tą właściwość, że łączy ludzi, pokolenia, ale też idee i pomysły, może stanowić doskonałe tło do innych działań czy przedsięwzięć.

A oto co mówili o herbacie nasi uczestnicy: „Herbata, to dla mnie część życia.”,  „Relaks, spokój, ciepło, spotkanie w miłym towarzystwie.”, „Jest częścią mojego wielkiego życia, przecież już od małego babcia parzyła mi zwykłą malinową herbatę w dzbanku. I do dziś poznaje wiele różnych herbat, przychodząc tutaj.”, „Uzależnienie smakowe. Ubóstwiam herbatę. O poranku, wieczorem, zawsze!”, „To dla mnie magia, ciepło, miłe towarzystwo.” (więcej o tym czym jest herbata dla uczestników DNI HERBATY, na fb profilu „A może herbata?”). Nagrodą główną w konkursie ” HERBATA, to dla mnie…” była wylosowana książka Doroty Sumiły pt. „Dziennik Kreatywny”, powstały w wyniku inicjatywy Spędź Czas Kreatywnie (filmik z losowania na naszym instagramie: magnolia_stowarzyszenie

Rozmawialiśmy też o herbacie w filmach, o herbacie w literaturze, poruszając przy tej okazji inne wątki. Mimo, że na naszych DNIACH HERBATY, to herbata jest w centrum, bo o niej własnie mówimy, to jednak chcieliśmy też pokazać, że tematy i zagadnienia mogą być przeróżne, a herbata  mimo, że nie będzie wtedy na pierwszym miejscu,  może stanowić doskonałe tło do innych działań czy przedsięwzięć.

Tak jak obiecaliśmy na 6 grudnia podczas naszego drugiego spotkania porozmawiamy o herbatach turkusowych (oolongach) i czerwonych (pu-erhach), dzieliliśmy się nawzajem swoimi doświadczeniami i próbowaliśmy tych herbat to też wspólnie i to zarówno dzieci jak i dorośli robili upominki dla dzieci, które 7 grudnia wybierały się na spotkanie z Osowskim Mikołajem. Był też nasz gość specjalny Miś Kreatywniś, który pomagał nam w pracach.  Tak powstało 67 pięknych drewnianych podstawek z życzeniami od serca i herbatką.

Zapraszam na relację  z wydarzenia na naszym fb Magnolia Stowarzyszenie  w albumie OSOWSKIE DNI HERBATY #2

Najbliższe ostatnie spotkanie w tym roku z cyklu Osowskie DNI HERBATY 13 grudnia 2019.

Będziemy świętować nadchodzący Międzynarodowy Dzień Herbaty przy herbacie białej. Pokażemy herbatę białą zaparzoną na różne sposoby (w tym tzw. „Cold Brew”) oraz herbaciane koktajle.
Będziemy też chcieli zwrócić uwagę na aspekt społeczny, będzie trochę naszej historii z herbatą, a także pokaz obrazów malowanych herbatą. Zaaranżujemy też kreatywny warsztat, podczas którego przy herbacie będzie można spróbować wykorzystać herbaciane barwniki do własnych niepowtarzalnych dzieł, napisać kartkę świąteczną oraz posłuchać w tle muzyki i utworów inspirowanych herbatą. Dodatkowo mamy jeszcze jedną muzyczną niespodziankę. Jaką…? O tym dopiero na spotkaniu w piątek.
Będzie nam miło widzieć dzieci, młodzież i dorosłych! Przy herbacie nie ma podziałów i nie ma różnic. Bądźmy razem i dzielmy się swoim dobrem i radością! Świętujmy Dzień Herbaty!

by Lila