W Obiektywie

Podsumowaniem naszego pilotażowego projektu dziennikarskiego W OBIEKTYWIE jest krótki film-reportaż opublikowany na naszym kanale YT, w którym Osowianie i goście Osowy podzielili się swoją refleksją nt. tej dzielnicy Gdańska: https://youtu.be/1ylQyWEubAc

Realizacja tego projektu w tej dzielnicy nie jest przypadkowa, bowiem właśnie tu ma siedzibę nasze stowarzyszenie. Oprócz filmu nasze młode dziennikarki napisały artykuł do lokalnej gazety U NAS, który nosi tytuł „OSOWIANIE O OSOWEJ”. Znajdziecie go pod tym linkiem: http://osowa.info/articles/view/4476

Myślę, że ten projekt pokazał dziennikarski potencjał drzemiący w naszych uczestniczkach. Chcemy w najbliższych latach rozwinąć naszą działalność również pod kątem dziennikarstwa obywatelskiego (odpowiedź na to, czym ono jest, znajdziecie w naszym wcześniejszym wpisie https://magnoliastowarzyszenie.pl/dziennikarstwo-spoleczne/). Zainteresowane osoby, organizacje i przedsiębiorstwa, zapraszamy do współpracy, aby wspólnie tworzyć lokalne zaangażowane dziennikarstwo społeczne, które nie goni za sensacją, a natomiast będzie dostarczać informacje pozwalające na świadome uczestnictwo w demokratycznym społeczeństwie.

W projekcie wzięły udział: Agata Bitson-Klinkosz, Agnieszka Czabańska, Amelia Gierej, Kamila Banaszak, Olga Biełuszko,  Paulina Dobroszek, Urszula Stępień, Weronika Bińkowska.

LB

Projekt „W OBIEKTYWIE” 2020. Zadanie dofinansowane w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

 

W OBIEKTYWIE na łamach lokalnej gazety U NAS

http://osowa.info/articles/view/4436

http://osowa.info/articles/view/4456

http://osowa.info/articles/view/4476

W OBIEKTYWIE na naszym YT