Razem z zumbą

Razem z ZumbąRazem z zumbą

 

Jeżeli od dawna planowaliście rozpocząć aktywny tryb życia, ale wciąż nie macie motywacji do działania, a większość znanych Wam aktywności sprawia, że na samą myśl o nich czujecie się zniechęceni i zmęczeni, to najwyższy czas, żeby poznać Zumbę.

Zumba to zainspirowane latynoskimi rytmami połączenie tańca i fitnessu, które wyróżnia przede wszystkim muzyka. Na zajęciach usłyszycie latynoskie rytmy, takie jak marenge, salsa, cumbia, reggeton, flamenco, samba. Wszystko to sprawi, że trening zamieni się w dobrą zabawę. Charakteryzują go także proste układy taneczne połączone z ćwiczeniami, które jest w stanie wykonać każdy.

Zumba to ćwiczenia, które wzmacniają ciało, wyszczuplają sylwetkę, pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów, poprawić kondycję. Energia, która nie opuszcza Cię jeszcze długo po treningu sprawia, że na jednych zajęciach nigdy się nie kończy. To dobra okazja by nawiązać nowe znajomości, stworzyć grupy, które wspólnie motywują się do działania. Podczas treningu możesz „naładować baterie” na kolejny dzień.

Foto: Dorota Sumiła

Zawsze lubiłam tańczyć, ale chciałam także zacząć kształtować swoją sylwetkę. Szukałam czegoś co połączy w sobie obie te rzeczy. Zumba była odpowiedzią. Na zajęciach czułam się bardziej jak na imprezie, muzyka i klimat, pozytywne osoby skutecznie przekonały mnie do tej formy aktywności. To co zawdzięczam Zumbie, to nie tylko dobra kondycja czy szczupła sylwetka. Na Zumbie nawiązałam przyjaźnie, które trwają już ponad 8 lat. Poznałam ludzi, do których chętnie idę na zajęcia, nawet jeżeli miałam ciężki dzień i wydaje mi się, że nie mam już sił na nic. Wystarczy, że zobaczę znajome twarze, włączę pierwszą piosenkę. Całe zmęczenie, stres mijają, a ja czuję się pozytywnie zmotywowana na kolejny dzień. Dla mnie to pewnego rodzaju „terapia”. Sprawia, że odpoczywam psychicznie, dostaje energie od ludzi, a oni czerpią ją ode mnie.

Razem z Zumbą 2020 to projekt organizowany przez Stowarzyszenie MAGNOLIA, który umożliwia rozpoczęcie aktywnego trybu życia. To dziesięć zajęć po półtorej godziny na świeżym powietrzu. Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska. Zajęcia dla uczestników są bezpłatne. Każdy może dołączyć  dołączyć do zabawy. Zumba jest dla każdego. Wystarczy tylko przyjść i spróbować.

Zapraszam,

Dorota Sumiła

#razemzzumbą #zumba2020 #stowarzyszeniemagnolia

 


Zajęcia Razem z Zumbą  2020, odbywają się  na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku, przy ulicy Wodnika 57, na korcie tenisowym.

Aktualności związane z wydarzeniem na fb RAZEM Z ZUMBĄ https://www.facebook.com/events/306764377000893/