Wielu z nas zapewne nie raz powtarzała sobie „Zacznę od poniedziałku”. Możliwe, że wielu z nas odkładało moment by zmienić coś w swoim życiu tak długo, że zapominaliśmy po co w ogóle jest nam ta zmiana. Zdarza się, że styl życia, który prowadzimy nie sprzyja nam, naszemu zdrowiu, czasem nawet naszym najbliższym. Ale jak zmienić coś z dnia na dzień? Skąd wsiąść motywacje do ćwiczeń, do działania?

Tu na ratunek przychodzi ZUMBA. Forma aktywności, która zmienia totalnie nasze pojęcie o treningu czy też wysiłku. Co jest w niej takiego wyjątkowego? Przede wszystkim ludzie, których przyciąga. Przychodząc na zajęcia Zumby gwarantowane jest towarzystwo pozytywnych, otwartych osób, które wspólnie tworzą społeczność, motywują się do działania. Zumba łączy w sobie taniec, trening siłowy i trening cardio. Dużym atutem zajęć jest porywająca muzyka latynoamerykańska, która towarzyszy nam podczas ćwiczeń, które wzmacniają ciało, wyszczuplają sylwetkę, pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów, poprawić kondycję.

Nie od dziś widomo, że aktywność fizyczna ma niezwykle ważny wpływ na nasze życie. Razem z zumbą - podczas zajęć w 2020 rokuDbając o ruch dbamy o nasze zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne, produkujemy endorfiny, „ładujemy baterię”. Wystarczy zrobić ten pierwszy krok by zacząć nową przygodę. Wystarczy przyjść na zajęcia Zumby by zrozumieć, że aktywność fizyczna może łączyć w sobie zabawę i trening. W 2020 roku organizowaliśmy zajęcia Zumby w plenerze pod hasłem „RAZEM Z ZUMBĄ”, łącznie we wszystkich 10 spotkaniach udział wzięło ponad 200, dorośli, dzieci, młodzież, osoby starsze. Zumba nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy jest mile widziany i każdy znajdzie w tych spotkaniach coś dla siebie. Czas spędzony na wspólnych ćwiczeniach zmieni nie tylko twoje ciało, sylwetkę, zmieni sposób patrzenia na świat.

W tym roku również przygotowaliśmy dla naszych uczestników letnie zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Początek już w czerwcu. Szczegóły i harmonogram na naszym fanpage-u fb@magnoliastowarzyszenie oraz na naszej stronie www.magnoliastowarzyszenie.pl oraz w wydarzeniu RAZEM Z ZUMBĄ 2021 https://fb.me/e/1gaK7GGsM

Dorota Sumiła

#razemzzumbą #zumba2021 #stowarzyszeniemagnolia