W książce Na Ratunek złożonej z wywiadów przeprowadzonych przez aktora Marcina Dorocińskiego, zwraca się szczególną uwagę na potrzebę dbania o faunę w naszym najbliższym środowisku w sposób umiejętny i oparty o porady działaczy na rzecz natury. Według autora:  „Zwierzęta to nasi mniejsi bracia. Nigdy nie będziemy mogli przetrwać bez nich. One również nie przetrwają, jeśli im nie pomożemy. Dowiedzmy się jak to robić skutecznie i świadomie.”

Co więcej, zmiany klimatu niosą za sobą coraz większe zagrożenie suszą, a tym samym niebezpieczeństwo, iż zwierzęta nie będą mogły korzystać z części naturalnie występujących zbiorników wodnych. Aby im pomóc, możemy wystawiać poidła. Ich konstrukcja jednak musi być odpowiednia dla poszczególnych zwierząt, tak aby nie narazić ich na niebezpieczeństwo.

W odpowiedzi na te potrzeby, nasze Stowarzyszenie Magnolia kontynuuje serię warsztatów familijnych. Pomagać będziemy zwierzętom, którym grozi wyginięcie lub znaczny spadek liczebności. Już 18.07 (sobota) w godzinach 10.00-14.00 na Osowej będziemy tworzyć poidełka dla jeży, małych ptaków i pszczół. Zapraszamy każdego z Was do udziału w tym wydarzeniu Warsztaty familijne z Magnolią – Poidełka (https://www.facebook.com/events/704801700080712/).

Razem zrobimy coś dobrego dla świata przyrody!


Poniżej nasza propozycja na zrobienie zielonego, kreatywnego poidełka.


Instrukcja PSZCZOŁY

Instrukcja PTAKI 1

Instrukcja PTAKI 2

Instrukcja JEŻ