W dzisiejszym świecie pełnym indywidualnych celów i ambicji, ważna jest empatia i gotowość do pomagania innym. W naszym stowarzyszeniu Magnolia wierzymy w świat, w którym każdy ma szansę na spełnienie swoich marzeń, bez względu na pochodzenie czy sytuację życiową. Naszym celem jest dzielenie się radością i wsparciem, pomagając rozwijać pasje i szerząc dostęp do edukacji. Chcemy, aby nasza praca przyczyniła się do stworzenia bardziej tolerancyjnego i sprawiedliwego świata, gdzie każdy może żyć z godnością, a środowisko naturalne jest szanowane. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą misję.

Zbliża się czas rozliczeń rocznych,  kiedy to mamy możliwość sami zadecydować kogo wesprzeć swoim 1,5% podatku. Dzięki waszemu 1,5% podatku możecie realnie i bezpośrednio wesprzeć cel, który dla was jest ważny.

Oczywiście przekazanie 1,5% jest dobrowolne. I generalnie z punktu widzenia finansów nic nie zyskujecie, ale też nic nie tracie. Wypełnienie dwóch dodatkowych pól w zeznaniu rocznym zajmuje dosłownie chwilę, a cała procedura odbywa się przy okazji corocznego rozliczania się z urzędem skarbowym, który w naszym imieniu przelewa środki na konto wybranej organizacji. Dajecie dobry przykład innym, wcielając ideę społeczeństwa obywatelskiego w życie. Dodatkowo, widzicie też efekty i możecie je ocenić. Bowiem pieniądze z tytułu 1,5% po pierwsze, nigdy nie trafiają w próżnię, po drugie, są jednym z ważniejszych źródeł finansowania dla trzeciego sektora. Zaletą procedury jest możliwość weryfikowania działalności danej organizacji. W specjalnych zakładkach na stronie internetowej fundacji czy stowarzyszenia znajdziecie roczne sprawozdania z przeprowadzonych projektów oraz dokładne dane dochodów z 1,5%. Dzięki temu jesteście w stanie nie tylko ocenić efekty, ale też dowiedzieć się, jak zostały spożytkowane pieniądze publiczne.

Lista organizacji, którym można podarować 1,5% podatku jest bardzo długa. Jest wśród nich Centrum Inicjatyw Lokalnych 0000 215 720. Wpisując cel szczegółowy MAGNOLIA w swoim rocznym rozliczeniu, 1,5% trafi właśnie do nas, do stowarzyszenia MAGNOLIA. Te środki przeznaczymy na lokalne inicjatywy oraz wspieranie edukacyjne dzieci i młodzieży. Nasze sprawozdania roczne znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce Kontakt. Nasze podsumowanie z 2023 również przedstawiamy na naszym YT : https://youtu.be/mKD8zmuKxxk?si=BR6dTZUKvvyRmhF7 

Jeśli zdecydujesz się wesprzeć nas Twoim 1,5% procentem będziemy bardzo wdzięczni.

Numer KRS: 0000 215 720

Cel szczegółowy 1,5% : MAGNOLIA

Lila Bitson-Klinkosz