1%: wiele za niewiele

Dlaczego warto?

Z roku na rok coraz więcej osób przekonuje się do wspierania działalności organizacji społecznych przez 1%. Mamy nadzieję, że i wy skorzystacie z tej możliwości, rozliczając PIT. Przekazując 1% swojego podatku, samodzielnie decydujecie o tym, co stanie się z częścią waszych podatków i jak zostaną one wykorzystane. Bez ponoszenia dodatkowych kosztów jesteście w stanie wspomóc organizacje, które działają społecznie i przyczynić się do tworzenia dobra. Co ważne, jeżeli nie przekażecie ich Organizacji Pożytku Publicznego, to te pieniądze i tak nie zostaną u was. Przejmie je budżet państwa i to rząd zdecyduje, jak je wydać.  A przecież dzięki waszemu 1% podatku możecie realnie i bezpośrednio wesprzeć cel, który dla was jest ważny, pod warunkiem, jeśli wypełnicie 2 dodatkowe pola w swoim rocznym rozliczeniu.

Jak wesprzeć?

Oczywiście przekazanie 1% jest dobrowolne. I generalnie z punktu widzenia finansów nic nie zyskujecie, ale też nic nie tracie. Wypełnienie dwóch dodatkowych pól w zeznaniu rocznym zajmuje dosłownie chwilę, a cała procedura odbywa się przy okazji corocznego rozliczania się z urzędem skarbowym, który w naszym imieniu przelewa środki na konto wybranej organizacji. Dajecie dobry przykład innym, wcielając ideę społeczeństwa obywatelskiego w życie. Dodatkowo, widzicie też efekty i możecie je ocenić. Bowiem pieniądze z tytułu 1% po pierwsze, nigdy nie trafiają w próżnię, po drugie, są jednym z ważniejszych źródeł finansowania dla trzeciego sektora. Zaletą procedury jest możliwość weryfikowania działalności danej organizacji. W specjalnych zakładkach na stronie internetowej fundacji czy stowarzyszenia znajdziecie roczne sprawozdania z przeprowadzonych projektów oraz dokładne dane dochodów z 1%. Dzięki temu jesteście w stanie nie tylko ocenić efekty, ale też dowiedzieć się, jak zostały spożytkowane pieniądze publiczne.

Kogo wesprzeć?

Lista organizacji, którym można podarować 1% podatku jest bardzo długa. Jest wśród nich Centrum Inicjatyw Lokalnych 0000 215 720. Wpisując cel szczegółowy MAGNOLIA w swoim rocznym rozliczeniu, 1% trafi właśnie do nas, do stowarzyszenia MAGNOLIA. Te środki przeznaczymy na lokalne inicjatywy oraz wspieranie edukacyjne dzieci i młodzieży. Nasze sprawozdania roczne znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce Kontakt.

Jak uzupełnić?

W tym roku udostępniamy darmowy program PIT za 2021 r. z wpisanym na sztywno numerem KRS do swobodnego korzystania. Należy pamiętać o wpisaniu celu szczegółowego naszej organizacji, czyli MAGNOLIA.  Program PIT, który proponujemy, to profesjonalne narzędzie do sporządzania rocznych zeznań podatkowych, uznanej firmy, z którą Centrum Inicjatyw Lokalnych współpracuje już kilka lat. Poniżej link do pobrania darmowego programu: https://pity-format.pl/2021/378_fil/page

Jeśli zdecydujesz się wesprzeć nas Twoim 1% procentem będziemy bardzo wdzięczni.

Tu możecie pobrać również instrukcję w pdf, jeśli korzystacie z rozliczania pita on-line lub w wersji papierowej : 1 procent dla MAGNOLII – instrukcja wypełnienia PITa

Numer KRS: 0000 215 720

Cel szczegółowy 1% : MAGNOLIA

Zachęcamy, aby pamiętać o przekazywaniu swojego 1% i dziękujemy serdecznie za Wasze wsparcie.